راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش

کدام اجاق صفحه گازی را بخریم؟
چگونه بهترین اجاق صفحه گازی را انتخاب کنیم؟

در این مقاله با عنوان راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش ما به نکات کلیدی پرداخته‌ایم و پرسش‌های اصلی که در هنگام خرید اجاق صفحه گازی بوش با آن مواجه می‌شوید را پاسخ داده‌ایم.

کدام اجاق صفحه گازی را بخریم؟
چگونه بهترین اجاق صفحه گازی را انتخاب کنیم؟

در این مقاله با عنوان راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش ما به نکات کلیدی پرداخته‌ایم و پرسش‌های اصلی که در هنگام خرید اجاق صفحه گازی بوش با آن مواجه می‌شوید را پاسخ داده‌ایم.

فهرست عناوین

۷ پرسش اصلی در هنگام خرید اجاق صفحه گازی

 • ۱. کدام سایز صفحه گازی مناسب آشپزخانه شماست؟
 • ۲. گاز چند شعله برای شما مناسب است؟
 • ۳. کدام مدل اجاق صفحه گازی مطابق سلیقه‌تان است؟
 • ۴. آیا اجاق گاز ترکیبی (دومینو) برای شما مناسب خواهد بود؟
 • ۵. چه امکاناتی در اجاق گاز صفحه‌ای وجود دارد؟
 • ۶. چه ویژگی‌هایی در گاز صفحه‌ای تمیز کردن آنها را آسان می‌کند؟
 • ۷. آیا به امکانات و لوازم جانبی گسترده‌تر در گاز صفحه نیاز داریم؟

پاسخ به این پرسش‌ها در راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش

کدام گاز صفحه‌ای را بخریم؟ راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش

اگر راهنمای خرید اجاق صفحه برقی بوش، را خوانده باشید خواهید دید که ما امکانات و ویژگی‌های این گازها را تماما برشمردیم. اما انتخاب و خرید بهترین گاز رومیزی بوش نیاز به اطلاعات کافی از تمامی انواع آن دارد. بنابراین لازم دانستیم تا امکانات و ویژگی‌های صفحات گازی را نیز در راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش شرح دهیم تا با اطلاعات کامل‌تری از هر دو مدل، دست به انتخاب زنید. فراموش نکنید که انتخاب از میان این دو گاز رومیزی بوش تنها به ترجیحات و سبک آشپزی شما وابسته است پس پیش از شروع، توصیه می‌کنیم هر دو راهنمای خرید را مطالعه نمایید تا با اطلاعات بیشتری دست به انتخاب و خرید گازی رومیزی بوش نمایید.

اگر چه خرید اجاق صفحه گازی، بسیار ساده و به دور از پیچیدگی است اما توجه به چند نکته کلیدی پیش از انتخاب می‌تواند تجربه بهتری از خرید و آشپزی با گاز را برای شما رقم زند. زمانی که تصمیم به خرید اجاق گاز صفحه‌ای یا اجاق گاز رومیزی دارید طبیعی است که سوالات بسیاری در ذهن شما ایجاد شود.

کدام مدل اجاق گاز برای من مناسب است؟ گاز چند شعله نیاز من را جوابگوست؟ گاز ترکیبی یا دومینو چیست؟ آیا خرید توامان اجاق صفحه گازی و برقی انتخاب درستی است؟ کدام اندازه صفحه گازی برای آشپزخانه من مناسب است؟ اینها سوالات رایجی هستند که به هنگام خرید یک اجاق گاز جدید برای هر خریداری ایجاد می‌شوند.

باید بدانید که گازهای صفحه‌ای به دو صورت گازی و برقی موجود می‌باشند اینکه شما اینجا هستید به این معنی است که انتخابتان گاز صفحه‌ای است. برای خرید یک اجاق گاز صفحه جدید، ابتدا باید اندازه و تعداد شعله‌های مورد نیازتان را تعیین کنید. سپس باید بدانید که کدام جنس صفحه گازی را می‌پسندید، صفحه شیشه‌ای یا سرامیکی. همچنین آگاهی از نوآوری‌های جدیدی مانند FlameSelect یا ویژگی کنترل دقیق شعله که در اجاق صفحه گازی بوش تعبیه شده، پخت غذا با این صفحه‌ها را لذت بخش‌تر خواهد کرد.

در مقاله راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش با ما همراه باشید تا بدانید که در هنگام خرید گاز رومیزی بوش باید چه نکاتی را در نظر داشته باشید.

۱. کدام سایز گاز رومیزی مناسب آشپزخانه شماست؟

فضای آشپزخانه و سلیقه شخصی شما تعیین می‌کند که کدام سایز اجاق صفحه گازی را انتخاب کنید.
گازهای صفحه‌ای در عرض‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند تا در آشپزخانه‌هایی با متراژ گوناگون بتوان از عرض مناسب آنها بهره برد.

در حال حاضر، ۴ عرض مختلف برای اجاق صفحه گازی بوش وجود دارد:

 1. عرض ۹۰ سانتی متر
 2. عرض ۷۵ سانتی متر
 3. عرض ۶۰ سانتی متر
 4. عرض ۳۰ سانتی متر

در نهایت عرض مناسب گاز صفحه‌ای به عادات آشپزی و عرض کانتر آشپزخانه شما وابسته است.

واضح است که اجاق صفحه گازی با عرض ۹۰ سانتی متر، فضای بیشتری برای آشپزی محیا می‌کند. با صفحه گازی عرض ۹۰، به طور همزمان می‌توانید چند مدل خوراک مختلف را آماده کنید. اما اگر با آشپزی میانه خوبی ندارید و یا فضای اندکی در آشپزخانه دارید، عرض‌های ۳۰ و ۶۰ سانتی متر کاملا مناسب خواهند بود.

نکته: می‌توانید بدون تغییر در بریدگی، اجاق صفحه گازی عرض ۶۰ سانتی‌متری را به اجاق صفحه گازی عرض ۷۵ سانتی‌متر ارتقا دهید.

۳. اجاق صفحه گازی چند شعله برای شما مناسب است؟

اجاق‌های صفحه گازی بصورت تک شعله، دو شعله، سه شعله، چهار شعله و پنج شعله ساخته می‌شوند. انتخاب از میان آنها فقط و فقط به نیاز شما وابسته است. برای انتخاب صفحه گازی با تعداد شعله کافی و مناسب این موارد کلیدی را در نظر بگیرید:

 • فضای آشپزخانه
 • عادات آشپزی
 • تعداد اعضای خانواده

صرف نظر از آنکه برای پخت غذاهای ایرانی فضای آشپزی بیشتری نیاز است، برای آشپزخانه‌هایی کوچک انتخاب اجاق گاز رومیزی با تعداد شعله‌های کمتر، انتخاب صحیح‌تری است چرا که ضمن رفع نیاز، از فضای اندک نیز به بهترین شکل استفاده خواهد شد.

اگر به طور منظم آشپزی می‌کنید و وعده‌های غذایی مفصلی دارید، یا صاحب خانواده پرجمعیتی هستید قطعا از خرید اجاق صفحه گازی ۵ شعله پشیمان نخواهید شد.

۳. اجاق صفحه گازی مطابق با سلیقه‌تان انتخاب کنید.

اجاق‌های صفحه گازی با دو جنس صفحه عرضه می‌شوند.

اجاق صفحه استیل و اجاق صفحه شیشه‌ای. گاز صفحه شیشه، شکل مدرن‌تر این نوع گازهای صفحه است که معمولا با شیشه سکوریت یا سرامیک ساخته می‌شوند.

علاوه بر انتخاب نوع جنس صفحه، در صورت انتخاب گاز رومیزی شیشه‌ای باید از میان دو رنگ مشکی و سفید، رنگ مورد علاقه‌تان را انتخاب نمایید.

اجاق گاز، مرکز بصری و قلب تپنده هر آشپزخانه است. آیا نباید اجاق گازی زیبا انتخاب کنید که به خوبی کیفیت پخت و پزش به نظر برسد؟!

برای انتخاب بهتر پیشنهاد می‌کنیم به شوروم بوش دیزاین مراجعه کنید و محصولات را از نزدیک لمس نمایید.

۴. اجاق گاز ترکیبی یا دومینو چیست؟

اجاق گاز دومینو که به آن صفحه هیبریدی بوش یا اجاق ترکیبی هم گفته می‌شود، از یک اجاق صفحه گازی و یک اجاق صفحه برقی تشکیل می‌شود.

هدف از کنار هم قرار دادن این دو نوع رسیدن به یک اجاق گاز سفارشی و کامل است.

اگر در آشپزخانه فضای کافی دارید و از طرفی دنبال یک گزینه جذاب و خاص هستید می‌توانید یک اجاق صفحه گازی سه شعله بوش را با یک اجاق صفحه برقی سرامیکی یا القایی هم زمان در کنار هم قرار دهید تا اجاق گاز دومینو (ترکیبی) منحصر به فردی در آشپزخانه داشته باشید.

صفحه گازی هیبریدی یا ترکیبی
بهترین اجاق گاز رومیزی بوش

چه ویژگی در اجاق صفحه گازی بوش وجود دارد؟

یکی از چالش‌هایی که در استفاده از اجاق‌های گازی وجود دارد، کنترل دقیق شعله گاز است با قابلیت FlameSelect که در صفحه گازی‌های بوش قرار گرفته حتما خوشحال خواهید شد.

قابلیت FlameSelect که در اکثر مدل‌های صفحه گازی بوش دیده می‌شود دارای ۹ سطح گرمایی است. با چرخاندن ولوم بین شعله‌های ۱ تا ۹ از کمترین شعله تا بیشترین شعله را بدون نگاه کردن به آن کنترل کنید.

با انتخاب یک عدد، درجه حرارت بالا را برای سرخ کردن و پخت‌های سریع و درجه حرارت پایین را برای پخت و پزهای آرام و طولانی مانند پخت انواع خورشت انتخاب کنید. 

چه ویژگی تمیز کردن گاز رومیزی را آسان‌تر می‌کند؟

می‌توان گفت دشوارترین چالش استفاده از اجاق‌های گاز، تمیز کردن آنهاست که حتی بزرگترین طرفداران اجاق گاز دنیا هم آرزو می‌کنند تا راه ساده‌ترین برای تمیز کردن صفحه اجاق گاز وجود داشته باشد.

در حالی که هنوز نمی‌توان صفحه گازی خود تمیز شونده‌ای پیشنهاد داد، چند پیشنهاد داریم:

به دنبال صفحه گازی باشید که دارای چدن‌های قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشد.

اگر اجاق صفحه گازی بوش را انتخاب می‌کنید به راحتی پس از مشاهده آثار چربی، چدن‌ها را در ظرفشویی بوش قرار دهید و بدون زحمت آنها را تمیز کنید.

اگر ظرفشویی ندارید، چدن یا پایه‌ها را پس از پخت در سینک خیس کنید و با یک شوینده به راحتی لکه‌ها را پاک نمایید. ضمنا تمیز کردن صفحه شیشه‌ای با لبه‌های گرد بسیار ساده‌تر است چرا که کنجی برای جمع شدن گرد و خاک در آنها وجود ندارد.

در هنگام خرید اجاق صفحه گازی جدید به این موارد دقت کنید تا تمیز کردن صفحه گاز برایتان آسان‌تر شود.

راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش

کدام لوازم جانبی آشپزی شما را تقویت می‌کند؟

آیا عاشق تهیه اسپرسو روی اجاق گاز هستید؟ ذوب کردن شکلات برای تهیه یک دسر شکلاتی لذیذ روی اجاق گاز برایتان جذاب است؟ یا از آشپزی با تابه‌های وک لذت می‌برید؟

در هنگام خرید اجاق صفحه جدید اطمینان حاصل کنید که تمامی لوازم جانبی مورد نیازتان که لذت آشپزی را برای شما به حداکثر می‌رساند، تهیه کنید.

برخی پایه‌های نگهدارنده امکان قراردادن ظروف مختلف بر روی چدن گاز بهتر و آسان‌تر می‌کنند. این پایه‌های نگهدارنده کمک می‌کنند تا با تسلط بیشتری آشپزی کنید و لذت ببرید.

کدام بهتر است: اجاق صفحه گازی بوش یا اجاق صفحه برقی بوش؟

با خواندن راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش باز هم میان انتخاب صفحه گازی و صفحه برقی تردید دارید؟

یک راه برای انتخاب اجاق صفحه مناسب، مقایسه مدل‌های صفحه گازی با صفحه برقی است. با بررسی مدل‌ها حتما به نیاز واقعی خود پی خواهید برد و مناسب‌ترین مدل را انتخاب می‌کنید. در نظر داشته باشید انتخاب مدل مناسب کاملا به ترجیحات شما بستگی خواهد داشت. در نهایت با انتخاب هر مدل به شما اطمینان می‌دهیم که پخت و پز با اجاق‌های بوش تجربه لذت بخش و هیجان انگیزی برایتان رقم خواهد زد.

کدام اجاق صفحه گازی بوش برای من مناسب است؟

در راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش تمام نکاتی که در خرید یک اجاق صفحه گازی جدید اهمیت دارند را شرح دادیم. حالا دیگر می‌دانید که با خرید اجاق صفحه گازی با چه قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی رو به رو هستید.

در حال حاضر در سایت بوش دیزاین 30 مدل اجاق صفحه گازی بوش وجود دارد. سعی کردیم با انتخاب خاص‌ترین مدل‌های صفحه گازی بوش، شما عزیزان به بهترین کلکسیون بوش دسترسی داشته باشید. در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانید با کارشناسان بوش دیزاین تماس حاصل فرمایید. ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا بهترین مدل صفحه گازی را برای آشپزخانه خود خریداری کنید.

از راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش راضی بودید؟ اگر نظری دارید و یا اینکه می‌خواهید نکته‌ای به راهنمای خرید اجاق صفحه گازی بوش اضافه کنید لطفا نظر خود را برای ما بنویسید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *